Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Penthouse 4+kk Liberec

Luxusní terasové bytové jednotky typu PENTHOUSE

novostavba bytových domů v Liberci,

ul. Tovární - projekt Zahrada Gallas

 

4+kk 115 m2 + terasa 128 m2

4+kk 118 m2 + terasa 111 m2

 

k nastěhování již v listopadu 2024

Popis nemovitosti

Na prodej luxusní byty typu PENTHOUSE 4+kk, s maxi terasami,

Liberec - developerký projekt Zahrada Gallas

Ve výhradním zastoupení klienta vám k prodeji nabízím exkluzivní byty typu PENTHOUSE s dispozicí 4+kk o podlahové ploše 115 m2 nebo 118 m2, doplněných o rozlehlou terasu o velikosti 128 m2 nebo 111 m2. Tyto jedinečné byty se nachází v novostavbě projektu Zahraday Gallas, v srdci krajského města Liberec, které je známé svou kompletní občanskou a dopravní vybaveností, s množstvím možných aktivit, krásné přírody v okolí, dostupných Jizerských hor, nabídkou letních i zimních radovánek, pomezí hranic s Polskem a Německem, kulturní a zážitkovou vybaveností samotného města.

Bytové jednotky jsou umístěny v posledním patře moderních bytových domů, které jsou vybaveny a dostupné výtahem nebo po schodišti. Díky své poloze a velkorysé terase nabízí byt nejen dostatek soukromí, ale i úchvatné panoramatické výhledy na město Liberec a okolní krajinu.

Toto je jedinečná příležitost pro ty, kteří se rozhodují mezi volbou rodinného domu nebo luxusním a bezstarostným bydlením v prostorném bezbariérovém bytě.

Bytové jednotky v posledním patře každého domu jsou pouze dvě, žádný další sousedící byt zde není, součástí je jedno parkovací stání v podzemní garáži a sklepní kóje.

Tento PENTHOUSE představuje ideální volbu pro ty, kteří hledají nadstandardní bydlení s výjimečným komfortem v atraktivní lokalitě. Nechte se okouzlit kombinací luxusu, prostoru a praktičnosti, kterou tento byt nabízí.

Jednotky budou kompletně dokončeny bez kuchyňské linky.

Vlastnosti bytu:

Financování a vlastnictví:

K dosažení koupě nemovitosti vám postačí pouhých 20 - 25% z celkové kupní ceny a zbývající část splácet bez ověřování příjmu bance nebo družstvu formou měsíčních splátek - anuity. 

Projekt je stavěn jako družstevní výstavba se záměrem převodu jednotek do osobního vlastnictví.

 

Developerská společnost, která realizuje stavbu Zahrada Gallas se pyšní titulem stavby roku 2023 za projekt Oáza v Liberci a Rezidenci RoSa, kde také naleznete kancelář Reality11 - kontaktní místo tohoto projektu. Nachází se v centru města Liberec, ul. U Nisy 916/12. Přijďte se podívat a domluvte si nezávaznou konzultaci.

Pro více informací nebo domluvení schůzky mě neváhejte kontaktovat.

Videoprohlídka

Financování a vlastnictví

Objevte výhody družstevního bydlení: Vlastní domov bez nutnosti hypotéky

Rostoucí zájem o družstevní bydlení je důkazem jeho přitažlivosti. Je vhodné pro mladé lidi, živnostníky, rodiny s dětmi, a dokonce i pro lidi v důchodovém věku. Tento typ bydlení nabízí jedinečný způsob financování, díky kterému nemusíte prokazovat příjem pro získání úvěru nebo hypotéky. Stačí mít ušetřeno 20 - 25 % ceny bytu, uhradit jednorázový příspěvek do bytového družstva a následně se podílet na splácení úvěru družstva formou nájmu.

Dříve stavěla bytová družstva velká sídliště. Následně rozhodovala o všech investicích v jednotlivých domech a automaticky se starala o jejich správu. Členové družstva měli jen malou šanci rozhodovat o majetku, který spoluvlastnili.

Dnes to funguje jinak. Bytové družstvo je zakládáno pro každý jednotlivý projekt. Vy jako jeho členové si sami rozhodujete o tom, kdo vás bude zastupovat, kdo vám bude vykonávat správu, vést účetnictví a zda si po splacení úvěru na výstavbu projektu převedete byty do osobního vlastnictví.

Projekty v době realizace zaštiťují jejich zakladatelé SBD Praha, které staví a spravuje bytové domy již od roku 1959, a Coop Development  jako garant moderní technologie výstavby. O dobré synergii těchto společností svědčí 15 úspěšně realizovaných projektů. Všechny kroky jsou navíc pečlivě kontrolovány bankami, které poskytují úvěr na jejich financováníO tom, co se děje v domě rozhodujete vy

Na každý nový projekt družstevní výstavby vzniká nezávislé bytové družstvo, ve kterém vy, jako jeho členové, máte klíčové slovo v otázkách zastupování, správy i hospodaření. Po úhradě úvěru družstva na výstavbu bytového domu mají členové družstva možnost převést byt do svého osobního vlastnictví.

Flexibilita

Váš podíl v bytovém družstvu, vaše domovské právo, je možné kdykoliv prodat - převést, a to i před úplným splacením úvěru. To vám dává jedinečnou flexibilitu a možnost reagovat na změny ve vašem životě bez zbytečných komplikací.

Tento přístup k bydlení představuje moderní, flexibilní a finančně dostupnou alternativu k tradičnímu vlastnictví nemovitosti, která je stále více vyhledávána širokým spektrem lidí hledajících svůj ideální domov.

Pro koho je družstevní bydlení ideální?

Pro mladé rodiny

„Manželka je na mateřské dovolené a díky tomu nesplňujeme podmínky pro získání hypotéky. Navíc se nechceme příliš vázat na jedno místo. Hodí se nám, že podíl v bytovém družstvu můžeme kdykoli jednoduše prodat bez ohledu na úvěr bytového družstva.“

pro_rodiny

Pro živnostníky

„Jsem živnostník. Vydělávám sice dostatek peněz, ale hypotéku od banky nedostanu. Nikoho nezajímá, že řemeslo má zlaté dno a práci mám nasmlouvanou na půl roku dopředu. Pro banku jsem riziková skupina. Družstvo to ale nezajímá, složím 20% nebo více z ceny a můžu bydlet. To mi připadá fér.“

pro_zivnostniky

Pro seniory

„Jsme v důchodu a stačil by nám menší byt, než ve kterém bydlíme. Peněz z prodeje současného bytu budeme mít sice dost, ale rádi bychom si něco nechali jako rezervu. Vyhovuje nám, že na začátku zaplatíme jen 20 % a zbytek budeme platit formou nájmu jednak z důchodu a jednak z peněz, které nám zůstanou z prodeje.“

pro_seniory

Pro singles

„Bydlím sama. Hypotéku nechci a asi bych ji ani nedostala. Peníze, které utratím za nájem, jsou jednou provždy pryč, a to se mi nelíbí. Hodnota mého podílu v bytovém družstvu každou měsíční platbou roste a když se rozhodnu cestovat, tak ho prodám a jedu. Ta jednoduchost je prostě skvělá.“

pro_singles

Pro investory

„Mám nějaké volné peníze, ale na koupi celého bytu to ještě není. Vyhovuje mi proto, že složím jen část ceny bytu. Ten pronajmu a zbytek zaplatím z toho, co dostanu od nájemníků. Nemusím při tom složitě vyjednávat s bankami a časem, až zase něco vydělám, můžu celý proces bez složitého dokládání příjmů jednoduše zopakovat.“

pro_investory

 

Odpovědi na nejčastější dotazy

Jaké jsou hlavní principy družstevní bytové výstavby?
Model je vlastně hodně podobný pořízení bytu do vlastnictví. Člen družstva uhradí minimálně20 – 25% pořizovacích nákladů vybraného bytu a příslušenství, na zbylou část si zajistí bytové družstvo úvěr, na jehož splácení se člen družstva podílí spolu s úhradou nájemného, a to od okamžiku převzetí bytu do užívání.

Může člen družstva zaplatit i více než čtvrtinu nákladů?
Ano, a dokonce může navýšit podíl vlastních zdrojů kdykoliv do zahájení čerpání úvěru družstvem, tedy zpravidla do kolaudace objektu. Bytové družstva pak načerpá úměrně tomu nižší úvěr a člen družstva se následně bude podílet na jeho splácení samozřejmě nižší částkou.

Kdo se může ucházet o družstevní byty?
Vlastně kdokoliv, jen s respektováním, že si takto může pořídit jen jeden, výjimečně dva byty v jednom projektu, např. pro své děti. Jednou z velkých výhod této formy výstavby totiž je, že zájemce o družstevní byt není omezen svým věkem, vždy získá možnost splácet pořizovací cenu bytu v době na kterou je sjednán úvěr. Zájemce musí mít jistotu, že má dostatečné vlastní zdroje, zbytek kompletně zařizuje bytové družstvo. Vlastní zdroje lze doplnit např. úvěrem ze stavebního spoření, je však třeba počítat s tím, že se o to zvýší měsíční náklady bydlení. Také v tomto směru nabízí bytové družstvo pomoc svým budoucím členům.

Délka splatnosti úvěru se významně neliší od hypotéky, co úroková sazba?
Ani tady nenajdeme zásadního rozdílu, byť fakticky nejde o hypoteční úvěr. Úrokové sazby jsou různé podle situace na trhu v době, kdy se úvěr uzavírá. Pro bytové družstvo uvažujeme s delším obdobím fixace úrokové sazby tak, abychom vyvážili její výši a potřebu stabilizovat splátky úvěru na první období splácení pro všechny družstevníky. Výhodou oproti hypotéce je, že úvěr na celý dům je vyšší a pro jednání s bankou tedy zajímavější obchodní případ. Zpravidla tedy vyjednáváme pro bytové družstvo lepší podmínky než u hypotéky na jeden byt. Aktuální úroková sazba ve 2 kvartále roku 2024 je 3,99%.

Je možné byt někdy převést do vlastnictví člena družstva?
Ano, s takovou možností počítáme. Pro každý projekt automaticky připravíme prohlášení vlastníka, kterým rozdělíme dům na jednotky. Zahájení převodů musí formálně schválit členská schůze družstva. Před převedením je zapotřebí splatit celou nesplacenou část pořizovacího úvěru. Lze k tomu samozřejmě využít hypoteční úvěr, který je logicky možné zajistit právě převáděným bytem. Převod do osobního vlastnictví je možný podle konkrétního projektu po uplynutí jednoho či dvou fixačních období.

Jaký je zájem o převádění družstevních bytů do vlastnictví?
Je třeba zdůraznit, že se na členy družstva už v rámci fungování bytového družstva díváme jako na faktické budoucí vlastníky přidělených bytů. Proto také všechny námi dosud realizované projekty (je jich už skoro dvacet) fungují většinově či stoprocentně jako bytové družstvo. Ani na „nejstarším“ projektu bytového družstva nedošlo k převedení nadpoloviční většiny bytů do vlastnictví jeho členům.

Je člen družstva nějak omezen s nakládáním s družstevním bytem?
V principu jen tak, že musí dodržovat společně dohodnutá pravidla, zejména hradit předepsané měsíční platby (splátku úvěru, nájemné a zálohy na služby) a řádně užívat společné části domu. Svůj byt může podnajímat, sice s předchozím souhlasem bytového družstva, ale ten je odepřen pouze v situaci, kdy dojde k porušení zmíněných společných pravidel. Družstevní byt lze samozřejmě kdykoliv převést (prodat) třetí osobě, a to i bez souhlasu bytového družstva.

Je nějaký rozdíl mezi fungováním bytového družstva a společenství vlastníků jednotek?
Z pohledu našich dvacetiletých zkušeností se správou bytových domů víme, že rozdíl není nikterak zásadní. V obou případech je zapotřebí vést jasné a přehledné účetnictví, řádně spravovat pohledávky, transparentně řešit všechny provozní záležitosti bytového domu. Trochu se liší způsob rozhodování (v družstvu má každý člen jeden hlas bez ohledu na počet bytů či velikost bytu), výraznějším rozdílem je lepší schopnost bytového družstva řešit případné problematické členy družstva. Ve výsledku to znamená vyšší ochranu investice pro zbylé členy družstva, což je přijímáno velmi pozitivně.

Mnoho zajímavých informací o pořízení a užívání družstevního bytu najdete v našem videu

Jarní nabídka

Využijte do 30. 6. 2024 speciální úrokovou sazbu 3,99%

Speciální úroková nabídka pro nové rezidenty Zahrada Gallas. Snižte své měsíční splátky s úrokem pouze 3,99 %!
V rámci našeho neustálého závazku poskytovat vynikající hodnotu a kvalitu našim klientům, máme radost, že můžeme oznámit časově omezenou nabídku pro budoucí obyvatele našeho družstevního projektu Zahrada Gallas. Při podpisu rezervační smlouvy do 30. června 2024 a vkladu ve výši 25 % nebo více z ceny bytu, získáte garantovanou úrokovou sazbu 3,99 % na váš úvěr.

Nezmeškejte tuto jedinečnou příležitost stát se součástí naší rostoucí komunity a využijte výhodných podmínek financování, které vám umožní uskutečnit váš sen o ideálním domově s menším finančním tlakem.

Co musíte udělat?

Pro další informace o této nabídce a podrobnostech projektu Zahrada Gallas mě kontaktujte:

taborsky@reality11.cz

Tel.: +420 775 387 887

 

 

Lokalita

Bydlete s námi na dosah všeho, co potřebujete pro kvalitní a spokojený život.

Projekt ZAHRADA GALLAS vykvete do sedmi domů, které bude oddělovat protékající Františkovský potok. Výstavba, kterou navrhlo anglické architektonické studio Chapman Tailor vychází z blízkých prvorepublikových vil. Výhodou je dostatečný prostor mezi domy i řešení veřejného prostoru. Domy budou nejvíce šestipodlažní, v každém domě pak maximálně 40 bytů, tedy žádné anonymní sídliště, kde si vidíte se sousedy do kuchyně.

Domy obklopí zahrady pro odpočinek místních obyvatel. Ti v okolí svého domova najdou dětské i workoutové hřiště, grill pointy, plácek na jógu, relaxační zónu pro odpočinek, nebo servis point pro kola a mnoho dalšího. Téměř ve všech bytech budou terasy či balkony a někteří si mohou vychutnávat výhled na Ještěd. Budoucí obyvatelé mohou vybírat z většího množství rodinných bytů, v nabídce budou ale také menší byty.

DOSTUPNOST – Centrum Liberce budou mít noví obyvatelé ZAHRADY GALLAS půl hodiny chůzí od svého domu. Širší okolí pak z blízké zastávky tramvaje či autobusu deset minut. Dobře dostupná bude také Praha a jiná města, na Hlavním libereckém nádraží budou totiž obyvatelé zahrady za 15 minut.

KULTURA – Jen pár minut do centra Liberce zajistí obyvatelům ZAHRADY GALLAS bezprostřední přístup k veškerým kulturním zážitkům, které město nabízí. Nechybí liberecké Divadlo F. X. Šaldy, Naivní divadlo, Městská knihovna Liberec, Liberecké muzeum, Technické muzeum a mnoho dalšího. Děti jistě ocení edukativní zábavní parky Babylon, iQ Park a iQ Landia, které jsou téměř v centru Liberce a tedy v dochozí vzdálenosti od ZAHRADY GALLAS.

SPORT – Liberec je město sportu. Vzhledem k blízkosti hor zde dominuje v létě turistika a v zimě lyžování. Milovníkům lyží slouží Ski areál Ještěd, na který je možné dojet tramvají, nebo blízký Ski areál Bedřichov. Několik stanic autobusem jsou dostupné běžecké tratě Jizerských hor. Přímo ve městě je pak k dispozici například Sport Park Liberec s řadou sportovišť, nebo Home Credit Arena, která je mimo jiné domovským stánkem hokejového klubu Bílí Tygři. Nechybí ani rozsáhlý aquapark a bazén.

VZDĚLÁNÍ – Liberec je velké město, nabízí tedy řadu mateřských, základních i středních škol. K dispozici je také prestižní, Technická univerzita Liberec, která nabízí od roku 1953 vzdělání v mnoha oborech.

PŘÍRODA – Žijete-li v Liberci, už v podstatě v přírodě jste. Přímo ve městě najdou zájemci vyhlášenou Zoologickou i Botanickou zahradu Liberec, procházky je možné podnikat také kolem přehrady Harcov nedaleko centra. Přímo nad městem se tyčí vysílač Ještěd, v jehož okolí je mnoho turistických i lyžařských tras. Stačí sednout také na autobus a do dvaceti minut se milovníci přírody prochází v Jizerských horách. Kulturu s přírodou pak lze spojit při desítkách výletů do okolí, například na hrad Grabštejn, zříceninu skalního hradu Valečov, rozhlednu na hřebeni Jizerských hor – nad Prosečí, nebo dřevěný kostel sv. Kryštofa v Kryštofově údolí, či na Bozkovské dolomitové jeskyně a mnoho dalších míst.

ZDRAVOTNÍ PÉČE – Kromě zdravotních středisek město nabízí péči v Krajské nemocnici Liberec. Ta pracuje na své modernizaci, v roce 2024 by měla dokončit moderní Centrum urgentní medicíny.

Ceny jednotek

Jednotka č.1701 - 10.576.956,80 Kč    při platbě za celý členský podíl - PŘEDREZERVACE

Jednotka č.1702 - 10.526.864,80 Kč    při platbě za celý členský podíl - PŘEDREZERVACE

Jednotka č.2701 - 11.364.536,00 Kč    při platbě za celý členský podíl

Jednotka č.2702 - 11.340.148,00 Kč    při platbě za celý členský podíl

* V případě využití zaplacení podílu v procentuelní částce je výpočet proveden individuálně ke každému bytu dle požadavku zájemce.

Robert Táborský

"Jsem certifikovaným realitním specialistou, jehož kvalifikace byla ověřena Ministerstvem pro místní rozvoj. Mé první uskutečnění realitního obchodu sahá až do roku 1996.

Každý krok mého pracovního procesu je pečlivě prováděn s náležitou úctou a profesionálním přístupem ke všem klientům. Mým cílem je dosahovat vynikajících výsledků nejen v oblasti technických znalostí, ale také v oblasti lidské empatie, protože pro mě má absolutní prioritu spokojenost každého klienta.

Mé jméno a pověst jsou pro mně důležité, a proto neustále investuji do svého vzdělání, abych poskytoval služby na nejvyšší úrovni. Moje úspěchy a spokojenost stovek klientů mluví za vše. Jsem tady, abych vás provedl realitním obchodem s jistotou a s tím, že jsem profesionál, na kterého se můžete spolehnout."

 Robert Táborský

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF